Please use this identifier to cite or link to this item: https://er.dduvs.in.ua/handle/123456789/6856
Title: Friendly settlement of dispute in the practice of the European Court of Human Rights
Other Titles: Дружнє врегулювання спору у практиці Європейського суду з прав людини
Authors: Zavhorodnii, V.
Zhuravel, O.
Завгородній, В.А.
Журавель, О.Є.
Citation: Zavhorodnii V. Friendly settlement of dispute in the practice of the European Court of Human Rights / V. Zavhorodnii, O. Zhuravel // Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. - 2021. - № 2 (111). – С. 20-24
Issue Date: 2021
Publisher: ДДУВС
Keywords: Європейський суд з прав людини
рішення Страсбурзького суду
практика Суду Ради Європи
декларація про дружнє врегулювання спору
одностороння декларація Уряду
виконання постанов Європейського суду з прав людини
міжнародні зобов'язання держави-учасниці Конвенції
European Court of Human Rights
decisions of the ECtHR
case law of the Court of Justice of the Council of Europe
declaration of friendly settlement of the dispute
unilateral declaration of the Government
implementation of the ECtHR
international obligations of the State party
Series/Report no.: DOI: 10.31733/2078-3566-2021-2-20-24;
Abstract: З'ясовано існуючі підходи правників до розуміння характерних рис, видів та структури рішень Суду Ради Європи, що ухвалюються ним з підстав дружнього врегулювання спору та обґрунтування на цій основі авторського концепту феноменів декларація про дружнє врегулювання спору та одностороння декларація Уряду. Автором здійснено аналіз та критичне осмислення доктринальних висновків та положень національного законодавства з приводу необхідності виокремлення рішень Європейського суду з прав людини, що поряд з постановами Суду Ради Європи, підлягають обов'язковому виконанню державою-учасницею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. В ході дослідження встановлено, що Суд Ради Європи, зважаючи на свою субсидіарну роль, лише пропонує сторонам вичерпати конфлікт, який склався, через можливість укладення двосторонньої угоди, не ухвалюючи при цьому жодних власних правоконстатуючих рішень про дружнє врегулювання спору. Аналіз резолютивної частини рішень Європейського суду з прав людини, які складають предмет розгляду, свідчить про те, що їх ухвалення має на меті не вирішити справу по суті, чи засвідчити юридичний факт дружнього врегулювання, а вилучити справу з реєстру на підставі такого факту. Резюмується, що рішення Страсбурзького суду, які ухвалюються з підстав дружнього врегулювання спору між сторонами, не являють собою окремого різновиду постанов Суду Ради Європи, а отже не мають їх властивостей та не виконуються як такі державою-учасницею Конвенції. У зв'язку з цим сформульовано авторські дефініції понять декларація про дружнє врегулювання спору та одностороння декларація Уряду, які пропонуються включити до положень чинного Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини"
Description: The existing approaches of lawyers to understanding the characteristics, types and structure of decisions of the Court of Justice of the Council of Europe, adopted by it on the basis of amicable settlement of disputes and substantiation on this basis of the author's concept of phenomena declaration of amicable settlement and unilateral declaration of the Government. The author analyzes and critically comprehends the doctrinal conclusions and provisions of national legislation on the need to separate the decisions of the European Court of Human Rights, which, along with the rulings of the Court of Justice, are subject to mandatory implementation by the State party to the Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms.
URI: http://er.dduvs.in.ua/handle/123456789/6856
Appears in Collections:Журавель Олег Євгенович
Завгородній В.А.
Науковий вісник Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. - 2021. - № 2 (111).
Наукові статті
НАУКОВІ СТАТТІ
НАУКОВІ СТАТТІ

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
3.pdf348,13 kBAdobe PDFThumbnail
View/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.